Imię i Nazwisko:

Adres e-mail:

Telefon:

Jestem zainteresowany:Technologia RFID.

      Najnowszą technologią, która może być wykorzystywana w automatycznej identyfikacji danych jest RFID - Radio Frequency Identification. Gwarantuje ona zdalny odczyt i zapis danych usprawniając procesy logistyczne, produkcyjne i zarządcze w nowoczesnym przedsiębiorstwie. RFID to bezdotykowy sposób automatycznego zapisywania danych przy zastosowaniu transpondera zwanego również tagiem (chipem). Tag wyposażony jest w pamięć i antenę nadawczą, może być mniejszy niż 1mm*1mm. Ma postać karty plastikowej, etykiety papierowej, szklanej osłony lub inną. Wyróżnić możemy tagi aktywne i pasywne. Te drugie posiadają dłuższą żywotność, ale z drugiej strony mają mniejszy zasięg w porównaniu z tagami aktywnymi. Dodatkowo, tagi mogą być reprogramowalne, co daje możliwość wielokrotnego użycia tego samego identyfikatora.


      Korzyści wykorzystania technologii RFID są bardzo duże. Dzięki metodzie bezdotykowej identyfikacji, tagi nie muszą znajdować się w widocznym miejscu jak ma to miejsce przy zastosowaniu etykiet z kodami kreskowymi. Towary mogą być oznaczone tagiem przed procesem pakowania. W zależności od technologii wykonania tag jest bardziej wytrzymały na zniszczenie, zawilgocenie, uderzenia czy zapylenie. Istotną zaletą zastosowania tej technologii jest również wysoka automatyzacja identyfikacji  i wzrost wydajności pracy. Pracownicy nie muszą tracić czasu na prace z odczytem etykiet. Wystarczy tylko, że oznakowana tagiem jednostka będzie w odpowiedniej odległości lub przejdzie przez specjalną bramkę, aby zawartość danych taga została automatycznie odczytana. Ważne jest również to, że systemy RFID mogą czytać naraz większą ilość tagów. Identyfikowana jest w ten sposób na przykład zawartość całych opakowań zbiorczych. Proces identyfikacji staje się szybszy i w pełni zautomatyzowany dzięki technologii RFID.

       W logistyce technologia RFID może być wykorzystywana do bezdotykowej identyfikacji palet, znakowania pojazdów, znakowania pojemników kompletacyjnych.
  

 
Powiązane Produkty Wydarzenia Do Pobrania
 • Aktualności
  Promocje
  Artykuły
  2015.05.28, RFID bez tajemnic
  RFID (Radio Frequency Identification) to technologia, która pozwala na bezprzewodową identyfikację obiektów za pomocą fal radiowych. System opiera się na wykorzystaniu tagów, czyli znaczników, i dekodera służącego do odczytywania sygnałów radiowych wysyłanych przez tagi. Tagi można[...]
 • Filmy
  Czytnik Motorola FX9500Prezentacja czytnika RFID Motorola FX9500
  Pobierz
  RFID na lotniskuZobacz film o zastosowaniu technologii RFID na lotnisku.
  Pobierz
  Folder
  RFID w TSLOpis korzyści związanych z wykorzystaniem RFID w sektorze TSL.Pobierz
Zamknij Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Dowiedz się więcej.