Imię i Nazwisko:

Adres e-mail:

Telefon:

Jestem zainteresowany:Technologia RFID.

        Najnowszą technologią, która może być wykorzystywana w automatycznej identyfikacji danych jest RFID - Radio Frequency Identification. Gwarantuje ona zdalny odczyt i zapis danych usprawniając procesy  w nowoczesnym przedsiębiorstwie. RFID to bezdotykowy sposób automatycznego zapisywania danych przy zastosowaniu transpondera zwanego również tagiem (chipem). Tag wyposażony jest w pamięć i antenę nadawczą, może być mniejszy niż 1mm*1mm. Ma postać karty plastikowej, etykiety papierowej, szklanej osłony lub inną. Wyróżnić możemy tagi aktywne i pasywne. Te drugie posiadają dłuższą żywotność, ale z drugiej strony mają mniejszy zasięg w porównaniu z tagami aktywnymi. Dodatkowo, tagi mogą być reprogramowalne, co daje możliwość wielokrotnego użycia tego samego identyfikatora.

       Korzyści wykorzystania technologii RFID są bardzo duże. Dzięki metodzie bezdotykowej identyfikacji, tagi nie muszą znajdować się w widocznym miejscu jak ma to miejsce przy zastosowaniu etykiet z kodami kreskowymi. Towary mogą być oznaczone tagiem przed procesem pakowania. W zależności od technologii wykonania tag jest bardziej wytrzymały na zniszczenie, zawilgocenie, uderzenia czy zapylenie. Istotną zaletą zastosowania tej technologii jest również wysoka automatyzacja identyfikacji i wzrost wydajności pracy. Pracownicy nie muszą tracić czasu na prace z odczytem etykiet. Wystarczy tylko, że oznakowana tagiem jednostka będzie w odpowiedniej odległości lub przejdzie przez specjalną bramkę, aby zawartość danych taga została automatycznie odczytana. Ważne jest również to, że systemy RFID mogą czytać naraz większą ilość tagów. Identyfikowana jest w ten sposób na przykład zawartość całych opakowań zbiorczych. Proces identyfikacji staje się szybszy i w pełni zautomatyzowany dzięki technologii RFID.


W sektorze administracji rozwiązania oparte na identyfikacji RFID mogą służyć do identyfikacji dużej ilości dokumentów oraz usprawniać sposób inwentaryzacji.


Zamknij Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Dowiedz się więcej.