Imię i Nazwisko:

Adres e-mail:

Telefon:

Jestem zainteresowany:Strona Główna / Rozwiązania / Oprogramowanie / JDA/RedPrairie E2E WMS

JDA/RedPrairie
E2E WMS

Opis Skrócony
System JDA/RedPrairie WMS jeden z najlepszych w swojej klasie na świecie.
 
Dane Techniczne Do Pobrania Podobne Produkty Wydarzenia
 • NazwaE2E WMS
  Opis

  System zarządzania magazynem WMS

   

  System zarządzania magazynem JDA/RedPrairie WMS stanowi jedno z najnowocześniejszych na świecie modułowych rozwiązań przeznaczonych do administrowania pomieszczeniami magazynowymi i dystrybucją towarów. Poza zaawansowanym technologicznie systemem WMS, zawiera moduły wspomagające handel elektroniczny, zarządzanie transportem (TMS), placem manewrowym (YM) oraz personelem (WM). Innowacyjny system WMS (Warehouse Management System) został stworzony przez wiodącego na rynku dostawcę rozwiązań z zakresu logistyki, renomowaną firmę JDA.

  System zarządzania magazynem WMS jest dedykowany zarówno dla mniejszych, jak i większych przedsiębiorstw chcących poprawić skuteczność administrowania gospodarką magazynową, w oparciu o precyzyjność kontroli, bieżące śledzenie przepływu towarów oraz podwyższenie standardów obsługi klientów.

  System JDA/RedPrairie WMS został stworzony z myślą o właścicielach średnich oraz dużych firm, stawiających na efektywną logistykę i nowoczesna gospodarkę magazynową, stanowiącą ważny element kosztów działalności. Funkcjonalność i wszechstronność rozwiązań systemu zarządzania magzynem WMS sprawia, że rozwiązanie to doskonale sprawdza się praktycznie w każdym sektorze gospodarki i przemysłu, zwłaszcza w prężnie działających centrach logistycznych oraz wielooddziałowych strukturach magazynów.

  Jedną z najważniejszych cech systemu WMS (Warehouse Management System) jest fakt, że daje on możliwość zastosowania najnowszych urządzeń, skanerów kodów kreskowych, a także przenośnych oraz montowanych na wózkach widłowych terminali, komunikujących się z systemem drogą radiową. Może być również wdrażany do pracy z automatycznymi systemami regałów, przenośnikami taśmowymi, systemami pick-by-light oraz z większością dostępnych na rynku rozwiązań klasy ERP.

  Główne zalety płynące z wprowadzenia systemu zarządzania magazynem JDA/RedPrairie to przede wszystkim:

  • obniżenie stanu zapasów,
  • skrócenie terminów realizacji wysyłek,
  • możliwość kontrolowania dostępności towarów,
  • sprawdzanie stanu magazynu,
  • precyzyjne kompletowanie zamówień,
  • prawidłowe fakturowanie,
  • kontrola wydajności pracowników,
  • śledzenie bieżącego przepływu materiałów oraz produktów.

  Realizacja wszystkich wyżej omówionych funkcji odbywa się w czasie rzeczywistym, zapewniając osobom zarządzającym możliwość sprawnej i natychmiastowej reakcji na wszystkie zachodzące zmiany nie tylko w otoczeniu firmy, ale także w relacjach z dostawcami/odbiorcami.

  Ochrona inwestycji

  System zarządzania magazynem WMS może być dowolnie kalibrowany i rozbudowywany, bez konieczności posiadania specjalistycznego oprogramowania. Poszczególne jego wersje są dostępne dla wszystkich istniejących użytkowników w ramach przyznawanej fachowej opieki serwisowej.

  Szybkie i łatwe wdrożenie

  Elastyczność systemu WMS, a także pełen zestaw narzędzi do łatwego modyfikowania danych sprawiają, że czas wdrożenia rozwiązania w przedsiębiorstwie o średnio skomplikowanych procesach magazynowych zazwyczaj nie przekracza kilku tygodni.

  Stabilny interfejs

  Systemy magazynowe WMS wyróżniają się niezwykle stabilnym i jednocześnie prostym w konfiguracji interfejsem, dającym możliwość połączenia z większością systemów ERP i bezpiecznego wymieniania danych między nimi.

  Bezbłędna realizacja planów

  Wykorzystanie nowoczesnych bezprzewodowych terminali oraz zredukowanie do absolutnego minimum dokumentów papierowych nie tylko przyczynia się do obniżenia kosztów funkcjonowania magazynu, ale także zwiększa szybkość jego działania i precyzyjność realizacji zamówień.

  Przyjazny i łatwy w obsłudze

  System zarządzania magazynem WMS cechuje się prostym i przejrzystym menu, a także czytelnymi komunikatami dla operatorów terminali radiowych, które mogą zostać przetłumaczone na dowolny język (w tym wykorzystując dotychczas stosowane w firmie nazewnictwo).

  Efektywny odbiór dostaw

  Zwiększone możliwości w zakresie formułowania procesu przyjmowania dostaw dają możliwość podwyższenia elastyczności i optymalizację tego procesu w systemie ER. Zmiany
  w specyfikacji zamawianych produktów i surowców mogą być dokonywane na etapie ich przyjmowania do magazynu, na podstawie rzeczywistej otrzymanej dostawy. Kontrola brakujących towarów oraz identyfikacja zniszczonych w systemie WMS odbywa się natomiast już w fazie początkowej, a nie w czasie kompletowania i wysyłania ich do klienta.

  Zoptymalizowany przepływ materiałów

  Struktury danych wraz z algorytmami rozmieszczania automatycznie wskazują operatorom, gdzie ulokować dany towar. System zarządzania magazynem WMS optymalizuje w ten sposób zagospodarowanie powierzchni dostępnej w pomieszczeniu magazynowym.

  Precyzyjne zarządzanie magazynem

  JDA/RedPrairie to system WMS bazujący na efektywnych praktykach logistycznych i wspierany nowoczesną, bezprzewodową technologią, zapewniając użytkownikom nie tylko optymalizację procesów koordynacyjnych, ale także przejrzystość magazynu. Rozwiązanie to ponadto dostarcza narzędzi niezbędnych do blokowania towarów, sporządzania raportów, wyliczania rotacji oraz zarządzania jakością.

  Krótki czas realizacji zamówień

  System zarządzania magazynem JDA/RedPrairie WMS gwarantuje użytkownikom pełną kontrolę na każdym etapie realizacji zamówienia: od momentu jego wpłynięcia, aż po finalną wysyłkę towarów. Kompletowanie, które odbywa się sterowaniem poprzez terminalne radiowe, w dużym stopniu obniża czas przygotowania przesyłki, skutecznie eliminując przy tym wszelkie błędy w jej zawartości.

  Kontrola przepływu

  W momencie zaopatrzenia magazynu, towary zostają zarejestrowane w systemie. Wszelkie przesunięcia wewnątrz pomieszczeń magazynowych są w pełni widoczne dla użytkowników i równocześnie rejestrowane przez oprogramowanie. System WMS umożliwia kontrolowanie towarów na podstawie dowolnie wprowadzonych danych, np. numeru partii, serii, kodu dostawcy, itp.

  Zyskowność

  • zredukowana liczba magazynierów,
  • precyzyjna informacja o stanach w magazynie,
  • aktualne dane dla kadry zarządzającej odnośnie efektywności funkcjonowania magazynu,
  • zminimalizowanie lub całkowite zrezygnowanie z dokumentów w wersji papierowej.
  Kontrola Track&Trace
  • możliwość kontrolowania przepływu towarów od dostawcy do odbiorcy,
  • historia produktów widoczna na poziomie numeru serii lub partii.

  Efektywniejsze wykonywanie zadań

  • kontrola towarów przychodzących w odniesieniu do wysłanych zamówień,
  • krótki czas realizacji zamówień,
  • lepsze wykorzystanie sprzętu magazynowego,
  • optymalne zagospodarowanie powierzchni magazynu.

  Lepsza obsługa klienta

  • eliminacja starych zapasów,
  • możliwość stosowania zdefiniowanych przez odbiorców instrukcji wysyłkowych,
  • sprawna obsługa zwrotów i roszczeń gwarancyjnych,
  • brak niekompletnych oraz opóźnionych dostaw.


  Nasze doświadczenia wdrożeniowe:

   
   
  partnerzy partnerzy partnerzy
  partnerzy partnerzy partnerzy
  partnerzy partnerzy partnerzy
  partnerzy partnerzy partnerzy
  partnerzy partnerzy partnerzy
  partnerzy partnerzy partnerzy
  partnerzy partnerzy partnerzy
  partnerzy partnerzy partnerzy
                        
 • Customer Success Story
  RedPrairie w UnidrugSystem RedPrairie w Unidrug.
  Pobierz
  RedPrairie w SCASystem RedPrairie w SCA Transforest.
  Pobierz
  RedPrairie w JohnLewisSystem RedPrairie w John Lewis.
  Pobierz
  RedPrairie w DePostSystem RedPrairie w DePost.
  Pobierz
  RedPrairie w Ceva LogisticsSystem RedPrairie w Ceva Logistics.
  Pobierz
  Prospekty
  JDA - Extending Your ERPBroszura opisująca możliwości zarządzania logistyką z zastosowaniem rozwiązań JDA, które wzbogacają systemy klasy ERP.


  Pobierz
  Katalog rozwiązańKatalog rozwiązań HIT-Kody Kreskowe.
  Pobierz
  JDA WMSBroszura wstępna przedstawiająca system JDA WMS.Pobierz
 • Aktualności
  Dystrybucja wielokanałowa staje się głównym priorytetem dla detalistów. Wzrastające koszty wysyłek, terminowe dostawy i masowe zwroty wymagają szybkich, niezawodnych i skutecznych narzędzi do optymalizacji łańcucha dostaw. Sieci detaliczne starają się realizować zmieniające się i wzrastające[...]
  Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska podczas Międzynarodowych Targów Logistyki i Zarządzania Łańcuchem Dostaw CeMAT w Hannoverze. Nasza ekspozycja targowa objęła następujące obszary specjalizacji naszej firmy: system JDA WMS - zajmujący najwyższe pozycje wśród systemów[...]
  Z prawdziwą satysfakcją pragniemy poinformować o przyznaniu naszej firmie wyróżnień: Diamenty Forbesa 2016 Gazele Biznesu 2015 Tytuł Diamenty Forbesa jest przyznawany firmom, które najszybciej zwiększają swoją wartość na podstawie badania, którego organizatorem[...]
  JDA Software, producent systemów logistycznych dla łańcucha dostaw (Supply Chain Management) na najwyższych pozycjach w niezależnych rankingach badawczych. JDA Sofware, dostawca kompleksowych rozwiązań dla całego łańcucha dostaw został oceniony w raportach badawczych instytutów Gartner[...]
  Z przyjemnością informujemy o nawiązaniu współpracy z Leroy Merlin Polska w zakresie wdrożenia systemu zarządzania magazynem klasy WMS JDA. Leroy Merlin Polska, wiodący detalista z sektora marketów remontowo budowlanych wybrał rozwiązanie JDA WMS wdrażane przez HIT-Kody Kreskowe[...]
  Szanowni Państwo, Rok 2014 jest dla nas szczególny, ponieważ obchodzimy 20-lecie swojej działalności. Słowem, które od samego początku działania naszej firmy najlepiej charakteryzuje jej rozwój jest równowaga. Od 20 lat staramy się, aby rozwój HIT-Kody Kreskowe[...]
  Kolejny operator logistyczny optymalizuje procesy logistyczne w oparciu o system klasy WMS autorstwa HIT-Kody Kreskowe. Miło nam poinformować, że nasz firma wdraża kolejny system zarządzania magazynem klasy WMS dla Klienta z branży logistycznej 3PL. Wraz z wdrożeniem realizowana jest dostawa[...]
  W ostatnich tygodniach przystąpiliśmy do realizacji projektów związanych z optymalizacją procesów logistycznych w magazynach czołowego producenta pasz i żywności dla zwierząt[...]
  Rozwój systemów WMS znajdujących się ofercie HIT-Kody Kreskowe (system RedPrairie/JDA WMS oraz autorski system HIT-Magazyn) w ostatnim roku obfitował w dalsze udoskonalanie funkcji związanych z: obsługą sektora e-commerce, wykorzystaniem komercyjnych urządzeń mobilnych typu[...]
  W kwietniu rozpoczęliśmy kolejne wdrożenia autorskiego systemu WMS HIT Magazyn u czołowego polskiego importera napojów alkoholowych. W magazynie centralnym wykorzystywany będzie system w pełnej wersji funkcjonalnej wraz z nowymi modułami np. dynamicznych stref kompletacji. W kwietniu[...]
  Połączenie firm RedPrairie i JDA Pod koniec 2012 roku RedPrairie i JDA Software Group ogłosiły zakończenie rozmów nad połączeniem tworząc silny podmiot, lidera oferującego globalnie kompletne rozwiązania do zarządzania łańcuchem dostaw i usług. Połączona spółka będzie działać[...]
  RedPrairie Corp., producent systemu do zarządzania globalnym łańcuchem dostaw, zawarł strategiczne partnerstwo z Grupą Panalpina w celu zapewnienia płynności łańcucha dostaw i wsparcia ekspansji działalności logistycznej grupy Panalpina na całym świecie. Panalpina zdecydowała się na[...]
  PROCAN wykraczając poza ogólnie przyjęte standardy w sektorze TSL oferuje innowacyjne, kompleksowe i dopasowane do potrzeb Klientów usługi w zakresie logistyki kontraktowej, serwisowej, magazynowania oraz transportu i spedycji. W celu zapewnienia swoim Klientom jeszcze wyższego poziomu zindywidualizowanych[...]
  RedPrairie Corporation ogłosiło, że znajduje się w pierwszej dziesiątce dostawców rozwiązań usprawniających globalny łańcuch dostaw według prestiżowego rankingu Consumer Goods Technology. W tym roku RedPrairie zająło trzecie miejsce w organizowanym corocznie[...]
  DHL Supply Chain, wiodący na świecie operator logistyczny, obecnie ujednolica i standaryzuje system zarządzania magazynem we wszystkich swoich lokalizacjach na całym świecie w celu poprawy dokładności i dostępu przez klientów do zindywidualizowanej oferty. RedPrairie Corporation, dostawca[...]
  Grupa Raben, podjęła decyzję o wdrożeniu systemu RedPrairie WMS dla wspierania usług w obszarze logistyki i magazynowania. RedPrairie WMS umożliwi Grupie Raben dalszy wzrost i pozwoli na obsługę klientów na jeszcze wyższym poziomie. HIT-Kody Kreskowe,[...]
  RedPrairie Corp., dostawca rozwiązań usprawniających globalny łańcuch dostaw, poinformował, że sześć z pierwszych dzisięciu firm, które znalazły się w najnowszym raporcie agencji badawczej Gartner w branży CPG (konsumpcyjne produkty pakowane) wykorzystuje system RedPrairie. Według raportu[...]
  RedPrairie Corp., globalny dostawca systemów klasy SCM dla logistyki, przedstawił podsumowanie wyników zrealizowanych wdrożeń za rok 2010. System RedPrairie WMS w minionym roku został zainstalowany w 236 magazynach na świecie. Jest to wartość czterokrotnie większa w porównaniu do roku 2009[...]
  Grupa Thyssen prowadzi swoje zakłady zarówno w Europie, jak i w Ameryce Południowej i Ameryce Północnej. W ostatnich latach zadecydowano o intensywnej rozbudowie zakładów w USA i stworzeniu zupełnie nowych ciągów technologicznych[...]
  Według badania agencji ARC Advisory GroupRedPrairieokazało sięliderem we wzroście liczby wdrożeńsystemów WMSw kryzysowym roku 2009.RedPrairie zostało najwyżej wyróżnione w 11 kategoriach. Największą poprawę odnotowano[...]
  Rynek systemów WMS jest już dojrzały, mimo to strategie rozwoju technologii i zwiększający się popyt na rynkach wschodzących napędzają wzrost sprzedaży tych systemów. Wiodący dostawcy systemów WMS kontynuują poszerzanie i pogłębianie swoich ofert,[...]
  Artykuły
  Odpowiedzi eksperckie do czasopisma Magazynowanie i Dystrybucja 4/2016 Temat: System WMS w magazynie - wdrożenie krok po kroku, integracja z infrastrukturą informatyczną i systemami współpracującymi Jeśli posiadacie Państwo określone standardy dotyczące procesu wdrożenia[...]
  Zwroty stanowią w ostatnim czasie jeden z kluczowych procesów logistycznych decydujących o sukcesie przedsiębiorstw zajmujących się dystrybucją dóbr konsumpcyjnych (tzw. CPG - Consumer Packaged Goods), w tym szczególnie odzieży, elektroniki i art. wyposażenia wnętrz. Zwiększająca się[...]
  Firma HIT-Kody Kreskowe we współpracy z przedstawicielem Vocollect w Polsce, firmą IBCS Poland, dostarczyła urządzenia oraz licencjonowaną aplikację administracyjną do systemu głosowego zainstalowanego w magazynie spółki Raben Logistics w Błoniu. System głosowy znacznie usprawnił i[...]
  Odpowiedzi na pytania eksperckie do czasopisma Magazynowanie i Dystrybucja nr 2/2016 Autor: Marcin Kostrzewa, Specjalista ds. Automatycznej Identyfikacji. 1. Czego dziś w największym stopniu oczekują użytkownicy terminali wózkowych od dostawców sprzętu auto ID? Będąc dostawcą urządzeń[...]
  DTW Logistics to prężnie rozwijający się polski operator logistyczny, świadczący usługi z zakresu spedycji drogowej, lotniczej i morskiej, usług logistyki kontraktowej oraz obsługę celną. Firma posiada nowoczesny magazyn centralny z agencją celną w Błoniu oraz biura spedycyjne[...]
  JOSERA od ponad 70 lat z sukcesem działa w branży związanej z żywieniem zwierząt oraz produkcją zdrowej żywności dla ludzi. JOSERA to firma rodzinna, mogąca pochwalić się ciągłym, stabilnym rozwojem. JOSERA znana jest z innowacyjnych rozwiązań, odpowiedzialności oraz najwyższych[...]
  Odpowiedzi eksperckie do pisma Magazynowanie i Dystrybucja nr 6/2015. Autor: Maciej Krupa, Konsultant Systemów WMS. Jakie błędy obserwujecie Państwo w podejściu polskich firm do wdrożenia systemu WMS? Skąd te błędy się biorą i kto za nie odpowiada? Dobry system WMS to wysokospecjalizowane[...]
  Odpowiedzi eksperckie do czasopisma "Magazynowanie i Dystrybucja" nr 4/2015. Artykuł "Modelowe wdrożenia systemów WMS najlepsze praktyki" 1. Czy istnieje coś takiego jak "kodeks" dobrych praktyk w sferze wdrożeń systemów WMS? Oczywiście, że tak. Tego typu kodeks różni[...]
  Kontrolowanie procesów logistycznych w magazynie w oparciu o proste aplikacje rejestrujące, odchodzi już do przeszłości. Nie tylko duże firmy, ale też mniejsze przedsiębiorstwa, coraz częściej dostrzegają w sprawnej logistyce potencjał swojej przewagi rynkowej i podejmują decyzje[...]
  Odpowiedzi na pytania ekspercie do artykułu "Szczupły magazyn - wsparcie systemu WMS dla odchudzonej produkcji", udzielone przez Pana Jędrzeja Iglewskiego, Członka Zarządu HIT-Kody Kreskowe. Pełna wersja artykułu ukazała się w czasopiśmie Kaizen nr 3/2014. 1. Jaką rolę w firmie produkcyjnej[...]
  Miło nam poinformować, że w 2014 roku HIT-Kody Kreskowe obchodzi 20 lat swojego istnienia. Z okazji tego zaszczytnego jubileuszu poprosiliśmy o odpowiedź na kilka pytań zarządzających firmą - Pana Grzegorza Iglewskiego, założyciela i prezesa firmy oraz Jędrzeja Iglewskiego - dyrektora[...]
  Wypowiedź ekspercka do czasopisma Kaizen, Jędrzej Iglewski HIT-Kody Kreskowe 1. Jakie funkcjonalności systemu WMS pomagają wspierać zaopatrzenie i gospodarkę zapasami w magazynie komponentów, czy półproduktów do dalszego przetwarzania w procesie produkcyjnym w zgodzie z zasadami[...]
  Wydawnictwo Medialog, wydawca czasopism logistycznych Top Logistyk i Magazynowanie i Dystrybucja, w pierwszym kwartale tego roku obchodziło pięciolecie swojego istnienia. W związku z tym jubileuszem poproszono nas o wypowiedź podsumowującą pięć ostatnich lat istnienia naszej firmy. HIT-Kody[...]
  System zarządzania magazynem RedPrairie WMS w głównym magazynie De Post - Le Poste w Belgii posiada pełną automatyzację zadań. Procesy administracyjne związane z odbiorem towarów zostały znacznie poprawione. Towary w magazynie są składowane w bardziej logiczny sposób, a ścieżki[...]
  Procan od ponad 14 lat z powodzeniem realizuje najwyższe standardy magazynowania świadcząc kompleksowe usługi logistyczne dla towarów o podwyższonej wartości. Od początku istnienia firma skupiała się na rozwoju usług logistycznych dla towarów segmentu premium zdobywając szczególne uznanie[...]
  "W odpowiedzi na nasze specyficzne wymagania biznesowe, RedPrairie dostarczyło nam system WMS w technologii SAAS łączący w sobie wymaganą funkcjonalność oraz odpowiednie możliwości adaptacyjne w pełni realizując nasze oczekiwania." - Philip Abernathy, ThyssenKrupp Steel USA LLC [...]
  Zobacz artykuł w czasopiśmie Logistyka a Jakość Globalna jakość, lokalne wsparcie - światowy gigant rozwiązań WMS/SCM oraz lokalny integrator rozwiązań dla logistyki razem podbijają polski rynek. Nieczęsto się zdarza, żeby polscy Klienci zainteresowani rozwiązaniami usprawniającymi[...]
  Wywiad z Tomaszem Manickim, Kierownikiem Działu Systemów Informatycznych i Integracji firmy HIT-Kody Kreskowe dotyczący zmian logistyki magazynowej i rozwiązań IT dla sieci dystrybucji w branży retail. Jak zmienił się w ostatnich latach sposób zarządzania gospodarką magazynową?[...]
  CEVA Logistics (dawniej TNT Logistics) jest wiodącym dostawcą rozwiązań logistycznych i usług dostaw ekspresowych. CEVA Logistics projektuje, wdraża i obsługuje kompletną linię kluczowych rozwiązań oraz usług w 39 krajach obu Ameryk, Europy, Azji[...]
  Tomasz Manicki, Kierownik Działu Systemów Informatycznych i Integracji firmy HIT-Kody Kreskowe Jakie korzyści przynosi współpraca z RedPrairie firmie HIT-Kody Kreskowe? Nasza firma dostrzega wiele korzyści współpracy z RedPrairie. Przede wszystkim doceniamy znajomość i reputację[...]
  Należący do brytyjskiej czołowej dziesiątki firm zajmujących się sprzedażą detaliczną John Lewis (JL) dostarcza swoje towary do sieci głównych domów towarowych[...]
  Publikacja odpowiedzi eksperckich naszych specjalistów w raporcie MSI Polska pt. "Wykorzystanie systemów SCM w Polsce" Jak można oszacować obecne wykorzystanie systemów SCM (WMS, ECM/DMS) w sektorze przemysłowym w Polsce? Systemy WMS i ECM/DMS to dwa, niezależne rozwiązania, dedykowane[...]
Ostatnio Odwiedzane
Zamknij Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Dowiedz się więcej.