Imię i Nazwisko:

Adres e-mail:

Telefon:

Jestem zainteresowany:Strona Główna / Artykuły / Customer Success Story - W.KRUK
2009.09.09,

Customer Success Story - W.KRUK

Co kryje się w eleganckiej etykiecie podkreślającej piękno biżuterii W.KRUK?

W.KRUK to renomowana marka jubilerska sprzedająca najwyższej klasy biżuterię, ekspert w dziedzinie brylantów, kamieni szlachetnych i markowych zegarków. Projektując biżuterię firma W.KRUK łączy tradycję z aktualnymi trendami świata jubilerskiego. Na renomę i prestiż firmy pracowały cztery pokolenia mistrzów jubilerskich bowiem W.KRUK to najstarsza firma jubilerska w Polsce. Misją firmy jest oferowanie luksusowych produktów i usług, które spełniają marzenia, przewyższają oczekiwania i kojarzą się z wyszukanym stylem i nieprzeciętną jakością.

Marka W.KRUK posiada 55 sklepów na terenie całej Polski oraz produkcję i magazyn główny w Poznaniu.
W celu optymalizacji i kontroli procesów sprzedaży marka W.KRUK zrealizowała projekt informatyczny obejmujący oznakowanie kodami dwuwymiarowymi Data Matrix oferowanej biżuterii i zegarków. Kody zostały naniesione na wybraną po długich testach elegancką etykietę opisującą produkt. W ramach realizacji wdrożenia firma HIT-Kody Kreskowe dostarczyła do wszystkich sklepów W.KRUK czytniki, drukarki kodów kreskowych oraz etykiety. Oprogramowanie w ramach tego projektu zostało wdrożone przez firmę FERRODO Computer, z którą HIT-Kody Kreskowe utrzymuje partnerskie kontakty i realizuje również inne projekty informatyczne.

?Praca dla wymagającego eksperta w branży jubilerskiej pozwoliła nam wypracować sprawdzone rozwiązanie oznakowania i identyfikacji asortymentu w branży jubilerskiej "? mówi Artur Mumot, konsultant ds. systemów automatycznej identyfikacji danych firmy HIT-Kody Kreskowe. ?Szczególne dużo czasu i zaangażowania poświęciliśmy na dobór etykiety opisującej produkt. Proces jej wyboru przez Klienta trwał około pół roku. W tym czasie W.KRUK przetestował w sklepach kilka różnych wzorów etykiet. W efekcie Dział Produkcji naszej firmy przygotował elegancką i trwałą etykietę biorąc pod uwagę wszystkie wymagania i uwagi Klienta po testach.?

Specjalistyczna etykieta dla branży jubilerskiej jest mała i pokryta bezbarwną folią laminującą. Zastosowane surowce do produkcji pozwoliły na stworzenie etykiety niezwykle trwałej, odpornej na wysokie temperatury i światło panujące w gablotach wystawowych. Dzięki laminowaniu trudno ją pogiąć i zniszczyć. Niewielki rozmiar, zaokrąglenia na rogach oraz kolor ecru sprawiają, że etykieta wygląda niezwykle elegancko i idealnie pasuje do oznaczenia wysokiej klasy biżuterii i zegarków marki W.KRUK.
Innym istotnym elementem projektu było oznakowanie produktów kodami dwuwymiarowymi Data Matrix. Technologia zapisu danych w tej formie gwarantuje lepszą niż w przypadku kodu tradycyjnego pewność odczytu (również kodu uszkodzonego), możliwość zapisu większej ilości danych, pozwala także na bardziej bezpieczne kodowanie informacji. Większość danych potrzebnych w procesie sprzedaży zapisanych jest w kodzie Data Matrix. Na etykiecie poza kodem znajdują się czytelne dla klienta i sprzedawcy informacje takie jak nazwa produktu, cena, oznaczenie kruszcu, z którego wykonana jest biżuteria, próba probiercza. Skanowanie kodu w procesie sprzedaży pozwoliło na przyspieszenie obsługi klienta i zautomatyzowanie przepływu informacji o sprzedaży w systemie informatycznym Klienta.
Podczas doboru najlepszych rozwiązań sprzętowych do projektu podjęto decyzję o zakupie czytników kodów kreskowych Datalogic D432+ oraz drukarek CAB MACH4. Czytnik wyposażony jest w mechanizm skanujący kody Data Matrix. W klasie urządzeń do zastosowań sklepowych i biurowych wyróżnia się wytrzymałością i niedużą wagą. Drukarki CAB MACH4 cechuje duża wydajność i nieskomplikowana obsługa oraz szeroki wachlarz dodatkowych akcesoriów.

W.KRUK jest zadowolony z wdrożonego rozwiązania i wyboru etykiet. Wcześniej etykiety były opisywane ręcznie, teraz zaś nadruk o ujednoliconej strukturze danych pozwolił na poprawę czytelności i estetyki etykiet. Dzięki skanowaniu wyeliminowano możliwość wystąpienia pomyłek przy sprzedaży biżuterii, co wcześniej mogło powodować odręczne, błędne wpisanie indeksu towarowego. Wśród innych korzyści W.KRUK podkreśla także przyspieszenie procesu inwentaryzacji oraz usprawnienie procesu sprzedaży. Wprowadzony w W.KRUK udoskonalony proces sprzedaży pokazuje jak ważne jest w kompleksowe wsparcie firm informatycznych, które w swojej ofercie posiadają zarówno sprzęt jak i usługi poligraficzne.
Zamknij Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Dowiedz się więcej.