Imię i Nazwisko:

Adres e-mail:

Telefon:

Jestem zainteresowany:Strona Główna / Artykuły / Customer Success Story - DTW Logistics
2016.03.29,

Customer Success Story - DTW Logistics


DTW Logistics to prężnie rozwijający się polski operator logistyczny, świadczący usługi z zakresu spedycji drogowej, lotniczej i morskiej, usług logistyki kontraktowej oraz obsługę celną. Firma posiada nowoczesny magazyn centralny z agencją celną w Błoniu oraz biura spedycyjne w dwóch oddziałach w Warszawie i w Siedlcach. DTW Logistics oferuje kompleksowe rozwiązania logistycznego dostosowane do potrzeb swoich Klientów, a także obsługę logistyczną e-commerce czy zaawansowane usługi w kontrolowanej temperaturze DTW Fresh&Frozen. W raz z rozwojem firmy i zmianą magazynu na większy, DTW postawiło przed sobą cel wdrożenia nowoczesnego systemu zarządzania logistyką klasy WMS. Po analizie oferty rynkowej współpraca w tym zakresie została podjęta z firmą HIT-Kody Kreskowe. Wśród atutów owocnej kooperacji można wskazać m.in. duże wsparcie i zaangażowanie zespołu projektowo-wdrożeniowego, kompleksową ofertę, doświadczenie i stabilność firmy, opiekę serwisową oraz korzystną ofertę cenową.

Cele wdrożenia systemu zarządzania magazynem klasy WMS

Wśród głównych powodów decyzji o wdrożeniu profesjonalnego systemu zarządzania magazynem WMS znalazły się rosnące potrzeby kontrahentów np. w zakresie zarządzania datami i seriami produkcyjnymi, a także złożoność procesów magazynowych związana z rozwojem portfela usług i zwiększeniem liczby Klientów DTW Logistics. Istotne było m.in. wyeliminowanie zbyt dużej pracochłonności i powielających się błędów operacji magazynowych oraz lepsza bieżąca kontrola procesów realizowanych przez pracowników. Konieczne było także zastosowanie nowoczesnych narzędzi do szybkiego tworzenia analiz i raportów oraz nieskomplikowany, szybki sposób tworzenia interfejsów wymiany danych z systemami Klientów.

Kompleksowy zakres wdrożenia projektu

HIT-Kody Kreskowe jako wiodący integrator rozwiązań automatycznej identyfikacji zapewnił DTW Logistics kompleksowe usługi na każdym etapie projektu. Analiza procesów logistycznych pozwoliła na dokładne zweryfikowanie oczekiwań od projektu, a doradztwo w zakresie infrastruktury sprzętowej umożliwiło dobór ilości i rodzaju sprzętu. DTW Logistics zdecydowało się na zastosowanie terminali przenośnych Zebra (Motorola) serii MC3190 i MC9190 oraz drukarek etykiet Zebra ZT230. Marka Zebra (Motorola) została wybrana do uruchomienia infrastruktury sieci bezprzewodowej WiFi. HIT-Kody Kreskowe zapewniał DTW Logistics dostawy etykiet i taśm termotransferowych, a przy wdrożeniu dodatkowo wykonano przygotowanie specjalistycznych etykiet do oznakowania magazynu kodami kreskowymi. Przygotowanie dedykowanych interfejsów integracji z systemami Klientów to cykliczne zadanie stawiane przed zespołem projektowym HIT-Kody Kreskowe wraz z rozwojem relacji z DTW Logistics.

Możliwości wdrożonego systemu WMS:

- wykorzystanie kodów kreskowych w procesie zarządzania operacjami magazynowymi;
- bardziej efektywne, dynamiczne tworzenie ścieżek kompletacyjnych dla magazynierów;
- zarządzania lokalizacjami w magazynie;
- bieżąca kontrola wykonywanych procesów;
- zarządzania seriami i datami przydatności produktów;
- mierzenie procesów i ich optymalizacja;
- połączenie z systemami IT Klientów, w tym z systemami kurierskimi i e-sklepami;
- możliwość delegowania zadań i nadawania uprawnień pracownikom;
- dostosowanie się do wymagań sieci handlowych;
- zmniejszenie dokumentacji papierowej do minimum.

Efekty wdrożenia

Wdrożony system WMS był poddany wnikliwej analizie zwrotu z inwestycji przez DTW Logistics. Stwierdzono, że wdrożenie podniosło poziom jakości kompletacji towarów do poziomu 99,45% już po 2 miesiącach od wdrożenia. Dodatkowo, zmniejszyły się koszty planowania dystrybucji o 50%, zautomatyzowano proces ewidencji danych i ulepszono możliwości kontroli operacji. Całkowitej zmianie uległ proces przyjmowania zamówień, który aktualnie odbywa się w sposób zautomatyzowany przy wykorzystaniu elektronicznej wymiany danych, a co za tym idzie koszty administracyjne zmniejszyły się o 60%. System zwiększył wydajności pracowników magazynowych i zapewnił lepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej dzięki lepszej organizacji i automatyzacji pracy. Ponadto Klienci DTW Logistics mają dostęp do aktualnych danych dotyczących realizacji zleceń, dostępności towarów czy informacji o przyjętej dostawie. Wszystko to pozwoliło m.in. na pozyskanie nowych klientów w zakresie obsługi kontraktowej i większą elastyczność w zakresie dostosowania się do ich potrzeb. Zwrot z inwestycji został oceniony na poziomie 12-18 miesięcy od wdrożenia.

Zobacz wersję PDF.

Zamknij Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Dowiedz się więcej.