Imię i Nazwisko:

Adres e-mail:

Telefon:

Jestem zainteresowany:Strona Główna / Artykuły / Customer Success Story - Josera
2016.03.29,

Customer Success Story - JoseraJOSERA od ponad 70 lat z sukcesem działa w branży związanej z żywieniem zwierząt oraz produkcją zdrowej żywności dla ludzi. JOSERA to firma rodzinna, mogąca pochwalić się ciągłym, stabilnym rozwojem. JOSERA znana jest z innowacyjnych rozwiązań, odpowiedzialności oraz najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa oferowanych produktów. Historia JOSERA rozpoczęła się od dwojga wizjonerów: Pauliny i Josepha Erbacher, którzy w pierwszej połowie XX wieku w miejscowości Weilbach w Dolnej Frankonii rozpoczęli produkcję kredy paszowej.

W 2008 r. firma rozszerzyła działalność o rynek polski. Od samego początku eksport produktów JOSERA do Polski rozwijał się bardzo dynamicznie. Firma uruchomiła w Nowym Tomyślu w Wielkopolsce nowoczesny zakład produkujący mieszanki mineralne dla zwierząt użytkowych. Polski zakład JOSERA od początku działalności dba o bezpieczeństwo i wysoką jakość produkowanych wyrobów. Własne, dobrze wyposażone laboratorium, w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna i wykwalifikowany personel pozwoliły w krótkim czasie uzyskać certyfikaty jakościowe tożsame z posiadanymi przez firmę-matkę: DLG Plus, ISO 9001, QS, GMP+ - są to obiektywne i powszechnie akceptowalne wyznaczniki jakości usług i produkcji, potwierdzające wysoki standard zarządzania i funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz świadczące o spełnianiu wymagań międzynarodowych partnerów handlowych.

Jednym z wielu obszarów optymalizacji działalności JOSERA była także logistyka. W celu usprawnień tego obszaru JOSERA wdrożyła system zarządzania magazynem klasy WMS, który został sprofilowany do potrzeb firmy. Obecnie system kieruje pracą magazynu zarządzając operacjami przyjęcia, wydania, kompletacji i inwentaryzacji. HIT-Kody Kreskowe kompleksowo odpowiadał za realizację projektu. Oprócz wykonania pełnej analizy przedwdrożeniowej, zaprojektowania i implementacji systemu, firma zapewniła także doradztwo w wyborze sprzętu, jego dostawę i integrację z systemem. W ramach wdrożenia zakupiono terminale Zebra MC9190 oraz przemysłowe drukarki kodów kreskowych Toshiba i Sato. System WMS został zintegrowany z działającym w Josera systemem ERP umożliwiając automatyzację procesu wprowadzania i procesowania danych oraz zwiększając równocześnie możliwości controlingu w obszarze logistyki produktów finalnych.

Wdrożone rozwiązanie pozwoliło na lepszą kontrolę zasobów magazynowych, zwiększenie ilości operacji magazynowych, poprawę jakości pracy i znaczne ograniczenie pomyłek w realizacji zadań magazynowych.

Zobacz wersję PDF.
Zamknij Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Dowiedz się więcej.