Imię i Nazwisko:

Adres e-mail:

Telefon:

Jestem zainteresowany:Strona Główna / Artykuły / Szczupły magazyn - wsparcie systemu WMS dla odchudzonej produkcji
2014.08.26,

Szczupły magazyn - wsparcie systemu WMS dla odchudzonej produkcji

Odpowiedzi na pytania ekspercie do artykułu "Szczupły magazyn - wsparcie systemu WMS dla odchudzonej produkcji", udzielone przez Pana Jędrzeja Iglewskiego, Członka Zarządu HIT-Kody Kreskowe.
Pełna wersja artykułu ukazała się w czasopiśmie Kaizen nr 3/2014.1. Jaką rolę w firmie produkcyjnej odgrywa z Państwa punktu widzenia WMS wśród różnych aplikacji IT, a których korzystają firmy produkcyjne (ERP, MES, APS, CMMS, inne?)

Aplikacja WMS jest obok systemu ERP najbardziej rozpowszechnioną aplikacją klasy Enterprise. Dobrze dobrany system WMS, pokrywający swoim działaniem również aspekt logistyki produkcji spełnia cześć funkcji systemu MES, gwarantując właściwe rozliczanie kosztów produkcji, wprowadzając logikę w obieg komponentów, pozwalając na precyzyjne wyliczenie efektywności pracowników.

2. Z którymi z wymienionych rodzajów aplikacji integracja WMS-a jest szczególnie ważna z punktu widzenia realizacji założeń odchudzonej produkcji? Dlaczego?

Przede wszystkim perfekcyjna integracja z systemem ERP oraz integracja z systemem MES. Powody, dla których warto zadbać o jakość integracji to przede wszystkim uzyskanie spójnej informacji w każdym systemie, tak ażeby w 100% zapobiec powstaniu jakichkolwiek przekłamań w stosunku do danych realnych.

3. Jakie funkcjonalności posiada oferowany przez Państwa WMS, które będą szczególnie pożądane z punktu widzenia fabryki dążącej do osiągnięcia modelu lean production?


W ramach rozwoju naszych aplikacji klasy WMS zadbaliśmy o stworzenie modułu pełnej kontroli logistyki produkcji od zapotrzebowania na komponenty zgodnie z pochodzącym z systemu ERP lub MES BOM'em poprzez dostarczenie komponentów do gniazd produkcyjnych, do rozliczenia produktu gotowego dochodząc. Nasz system kontroluje każdą sferę produkcji, oprócz integracji z maszynami produkcyjnymi oraz planowania produkcji. Z modułu produkcyjnego korzystają firmy branży: przerobu tworzyw sztucznych, poligraficznej czy przemysłu ciężkiego.
Zamknij Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Dowiedz się więcej.