Imię i Nazwisko:

Adres e-mail:

Telefon:

Jestem zainteresowany:Strona Główna / Artykuły / DHL Express Logistics - Case Study
2014.04.18,

DHL Express Logistics - Case Study


Datalogic jest światowym liderem automatycznej identyfikacji danych i automatyki przemysłowej. Firma utrwaliła swoją dominującą pozycję w obszarze logistyki i transportu poprzez innowacyjne projekty w nowej centrali DHL Express Logistics w Bolonii - i tym samym Datalogic jest obecny we wszystkich bazach DHL we Włoszech.
Niniejsze wdrożenie zacisnęło współpracę pomiędzy Datalogic i DHL, która miała swój początek w roku 2012 wyborem oferty Datalogic Automation w głównej, europejskiej centrali logistycznej firmy w Carpiano koło Mediolanu. DHL zdecydował się na rozwinięcie tej współpracy realizując projekt rejestracji procesów z wykorzystaniem systemu kamer przemysłowych NVS9000 wyposażonych w innowacyjne i wydajne możliwości odczytu danych. Oferta Datalogic zwyciężyła dzięki rzetelności technicznych rozwiązań przetestowanych i sprawdzonych w DHL Carpiano, jak owocnej współpracy Datalogic z DHL.
System wizyjny NVS9000 został zaprojektowany w celu podniesienia produktywności i efektywności przewoźników pocztowych i centrów dystrybucyjnych. Rozwiązanie to łączy najbardziej zaawansowaną technologię przechwytywania danych dostępną na rynku z wyjątkową jakością odczytu, a dodatkowo jest łatwe w instalacji i integracji, co znacząco obniża koszty operacyjne. Projekt w DHL Bolonia objął instalację 15 kamer NVS9000 w różnych konfiguracjach w czterech stacjach odczytu systemu sortującego, który został zapewniony przez integratora systemów Selex ES należącego do firmy Finmeccanica. System zawiera wielostronne stacje skanujące z 5 stron 6 kamerami na sortowniku, wielostronne stacje z 6 stron z 1 kamerą oraz dodatkowo, jedną do odczytu z góry i jedną do odczytu z dołu.

Rozwiązanie Datalogic zostało zintegrowane z systemem sortującym, który rozdziela paczki i przesyłki, które docierają do Bolonii z różnych części kraju i zza granicy. Są one wówczas kierowane bezpośrednio do klientów poczty lub przekazywane do lokalnych centrali w danych regionach Włoch. Paczki na sortowni przemieszczają się z prędkością 2,3 m/s i są odczytywane przez szybki i autonomiczny system, minimalizując konieczność sortowania ręcznego. Jeśli zdarzy się przypadek nieodczytania kodu kreskowego przez system to nie jest to niezauważone. Są one uchwycone za pomocą skanerów przez operatorów systemu, a wcześniejsze rekordy są przechowywane w przypadku pytań lub zastrzeżeń prawnych odnośnie zagubionych lub zniszczonych paczek. Datalogic połączył również swoje rozwiązania laserowe DS8100 A/DX8200 A w celu zastosowania ich w kilku regionalnych sortowniach DHL, z systemem wizyjnym NVS9000 zainstalowanym w centralach w Carpiano i Bolonii, zapewniając wydajność procesu i precyzję w każdej sytuacji.

Wysoka jakość i łatwość instalacji oraz usługi serwisowe pozwalają firmie Datalogic oferować takie usługi, jak hot swap, oprogramowanie do terminowej wymiany wadliwych produktów w ciągu 24 godzin od wskazania awarii, bez kosztownych przestojów maszyn lub resetowania systemu. Dodatkowo, zindywidualizowany pakiet usług oferowanych przez Datalogic obejmuje coroczne profilaktyczne kontrole realizowane za pomocą oprogramowania Datalogic WebSentinel, które zapewnia diagnostykę, statystykę i aktywację powiadomień e-mailowych w każdym miejscu i czasie.

W swoich działaniach firma Datalogic skupia się przede wszystkim na potrzebach klientów i oferowaniu im jak najszerszej gamy produktów i technologii na rynku - od tradycyjnych laserowych skanerów kodów kreskowych do imagerów najnowszej generacji. Wachlarz rozwiązań zapewnionych DHL we Włoszech może stanowić swego rodzaju portfolio firmy."Datalogic bazując na swoim 40-letnim doświadczeniu udowodnił po raz kolejny, że w doskonały sposób spełnia oczekiwania wiodących firm, takich jak DHL Express, który niezmiennie wybiera Datalogic nie tylko ze względu na innowacyjność, ale również elastyczność i gotowość do analizy i opracowywania zindywidualizowanych rozwiązań, które mogą być płynnie integrowane z systemami Klienta." - powiedział dr Romano Volta, przewodniczący i dyrektor generalny Datalogic Group.


HIT-Kody Kreskowe to uznany integrator rozwiązań automatycznej identyfikacji na rynku polskim. Firma posiada najwyższy status partnerski Datalogic - Elite Quality Partner. Dostawca szerokiej gamy sprzętu do odczytu i druku kodów kreskowych, 2D, DPM. Dwudziestoletnie doświadczenie koncentruje działania firmy na podejmowaniu zaawansowanych projektów związanych z automatycznym odczytem laserowym i wizyjnym, automatycznym etykietowaniem czy zapewnieniem najwyższej jakości kodów przy uwzględnieniu specjalistycznych weryfikatorów kodów. Bogata oferta oraz szerokie referencje i certyfikaty sprawiają, że firma postrzegana jest jako solidny Partner wyróżniający się się na rynku dostawców swoją solidnością, know-how i kompleksowością proponowanych rozwiązań.

www.hit-kody.com.pl / www.industrial-scanning.pl
Zamknij Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Dowiedz się więcej.