Imię i Nazwisko:

Adres e-mail:

Telefon:

Jestem zainteresowany:Strona Główna / Artykuły / HIT-Magazyn WMS w HENDI Polska - Customer Success Story
2012.05.22,

HIT-Magazyn WMS w HENDI Polska - Customer Success Story

Firma HENDI Polska jest częścią międzynarodowej grupy HENDI, zajmującej się od ponad 70 lat produkcją i handlem profesjonalnym wyposażeniem gastronomicznym w całej Europie. Polski oddział firmy od 2005 roku jest oficjalnym dystrybutorem szerokiej oferty firmy obejmującej wysokiej jakości naczynia i przybory kuchenne, wyposażenie restauracji i kuchni, artykuły stalowe, porcelanowe, do obróbki termicznej oraz artykuły higieniczne. Sprzedaż firmy prowadzona jest głównie przez Partnerów Handlowych i jest realizowana przez Centrum Dystrybucyjne w Gądkach koło Poznania.

Cel:

Dewizą firmy HENDI Polska jest prowadzenie dystrybucji wyłącznie za pośrednictwem dystrybutorów sprzętu gastronomicznego, dla których firma chce być lojalnym i solidnym Partnerem. Oferta HENDI jest bardzo szeroka i obejmuje ponad 7000 indeksów towarowych. Każdego dnia firma realizuje około 150 przyjęć i 1000 wydań towarów. W celu zachowania jak najlepszych standardów obsługi swoich Partnerów, w tym przestrzegania terminowości i prawidłowości zamówień, HENDI podjęło decyzję o wdrożeniu systemu zarządzania magazynem i wykorzystania terminali przenośnych komunikujących się on-line z systemem WMS.

Do realizacji operacji finansowo-magazynowych HENDI Polska wcześniej użytkowało oprogramowanie Symfonia Forte. Program jednak nie zapewniał przejrzystości procesów magazynowych i dostępu do aktualnych informacji na przykład o stanach magazynowych czy stopniu realizacji zamówienia. Wszystkie operacje były wprowadzane przez pracowników odręcznie do systemu, co powodowało opóźnienia w dostępie do cennej informacji i wymagało znacznego nakładu czasu na zapewnienie wysokiej jakości procesu logistycznego.

Rozwiązanie:

HENDI Polska wraz z otwarciem nowego Centrum Dystrybucji podjęło decyzję o usprawnieniu wewnętrznych procesów magazynowych i wdrożeniu systemu klasy WMS do zarządzania magazynem. Partnerem wdrożeniowym została firma HIT-Kody Kreskowe, z którą HENDI Polska współpracowała wcześniej w ramach zakupów etykiet i taśm termotransferowych do drukarek etykiet. Projekt rozpoczął się od analizy procesów logistycznych firmy, określenia wymagań od systemów i ustalenia kwestii integracji systemu z Symfonia Forte. HIT-Kody Kreskowe zapewnił HENDI Polska kompleksowe rozwiązanie dostarczając wszystkie niezbędne komponenty systemu oraz szereg usług dodanych m.in. dostawę i montaż tablic oraz specjalistycznych etykiet do oznakowania magazynu czy pomiar i instalację sieci bezprzewodowej WiFi. Do pracy w magazynie HENDI Polska wybrała lekkie, konkurencyjne cenowo i ergonomiczne terminale przenośne Honeywell (LXE) MX8, na których pracownicy magazynu realizują wszystkie niezbędne operacje magazynowe m.in. przyjmują dostawy czy kompletują zamówienia. Za pośrednictwem terminali magazynierzy otrzymują zadania do wykonania, a system prowadzi ich do miejsc, z których należy pobrać towar. Liczne podpowiedzi systemu wyświetlane na terminalu oraz zaawansowana logika systemu sprowadza pracę magazynierów do potwierdzeń wykonanych zadań za pomocą skanowania kodu kreskowego. HIT-Magazyn zapewnia realizację wszystkich operacji magazynowych w trybie on-line pozwalając na jednoczesną automatyczną optymalizację procesów logistycznych w obszarach składowania, zarządzania zadaniami czy organizacji pracy.


Podsumowanie:

Instalacja systemu pozwoliła na zredukowanie ilości błędów w codziennej pracy magazynierów oraz podwyższenie wydajności pracy. Mają na to wpływ takie możliwości systemu jak monitorowanie statusu realizacji zleceń w czasie rzeczywistym, szybkie lokalizowanie każdego produktu, a także możliwość sprawdzania co działo się z danym produktem wcześniej czy też monitorowania wydajności pracy poszczególnych pracowników magazynu. ?Wdrożone rozwiązanie zapewnia nam dostęp do aktualnych stanów magazynowych, podgląd rzeczywistego stanu prac w magazynie, pozwoliło także na zmniejszenie czasochłonności rejestracji i kontroli wykonywanych prac. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wdrożonego systemu i współpracy z HIT-Kody Kreskowe. Z przekonaniem możemy polecić firmę jako dostawcę o profesjonalnym podejściu do Klienta, kompleksowej ofercie i szerokim doświadczeniu w swojej branży? - podsumowuje Przemysław Gąsior, odpowiedzialny za projekt wdrożenia i funkcjonowania systemu.
Zamknij Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Dowiedz się więcej.