Imię i Nazwisko:

Adres e-mail:

Telefon:

Jestem zainteresowany:Strona Główna / Artykuły / Mobilny magazyn Universal Stal
2010.03.23,

Mobilny magazyn Universal Stal

UNIVERSAL-STAL jest firmą, która od wielu lat wiedzie prym w zakresie blach grubych wśród branży stalowej w Unii Europejskiej. Bogata oferta, w której znajdują się wszystkie stosowane gatunki i wymiary blach oraz będący zawsze do dyspozycji stan magazynowy rzędu 100.000 ton, czynią z firmy UNIVERSAL STAL doskonałe źródło zakupu dla każdego użytkownika blach grubych.

Firma UNIVERSAL -STAL od wielu lat jest znana i ceniona jako kompetentny partner, który realizuje fachowo zamówienia swoich klientów. Oferowany asortyment stalowy oraz proces obsługi klientów wyróżnia się najwyższą jakością, czego potwierdzeniem jest certyfikat EN ISO 9001:2000.

Główna siedziba firmy wraz z magazynem centralnym mieści się w Neuss w Niemczech, natomiast polskie przedstawicielstwo firmy UNIVERSAL-STAL zlokalizowane jest w Rudzie Śląskiej z głównym magazynem w Gliwicach.

Podczas rozwoju obszaru magazynowego UNIVERSAL-STAL podjęło decyzję o nawiązaniu współpracy z poznańskim integratorem systemów automatycznej identyfikacji, firmą HIT-Kody Kreskowe.
"O wyborze dostawcy i rozpoczęciu współpracy z HIT-Kody Kreskowe zdecydowało duże doświadczenie firmy w branży stalowej. Specjaliści z HIT-Kody Kreskowe mogli się pochwalić realizacją projektów informatycznych na rzecz takich stalowych potentatów jaki Arcelor-Mittal oraz CMC Steel"- wyjaśnia Robert Masiński, szef magazynu UNIVERSAL STAL.

W wyniku dwumiesięcznej realizacji projektu HIT-Kody Kreskowe zaimplementował system magazynowy HIT-Magazyn umożliwiający realizację następujących zadań:
  • przyjęcia wewnętrzne;
  • przyjęcia zewnętrzne;
  • rozchody wewnętrzne;
  • wydania zewnętrzne;
  • druk etykiet;
  • import zamówień z systemu finansowo księgowego;
  • inwentaryzacje;
  • sprawdzanie stanów magazynowych.
System HIT-Magazyn zapewnia bardzo potrzebne w przemyśle stalowym śledzenie poszczególnych partii towarów. Jak wyjaśni Bartosz Piasecki, specjalista do spraw implementacji systemów automatycznej identyfikacji w HIT-Kody Kreskowe: "W systemie produkty w postaci blach identyfikowane są za pomocą unikalnego numeru, który jest nadany przez system podczas przyjęcia magazynowego. Następstwem tego jest oznakowanie przyjętego towaru etykietą z unikatowym numerem. Jest ona drukowana bezpośrednio z systemu HIT-Magazyn. Wszystkie paczki są składowane w magazynach w ramach przyjętej lokalizacji. Każda paczka jest charakteryzowana zbiorem atrybutów, które w wyniku niektórych operacji mogą się zmieniać. Do najważniejszych z nich należą: indeks, wymiary, gatunek, waga, ilość, wytop, próba, atest, status, lokalizacja, data przyjęcia, producent i dostawca."

Bezawaryjna praca systemu oraz dostęp do aktualnych informacji o stanach magazynowych wynika również z zastosowania najnowocześniejszego sprzętu zapewniającego bezprzewodowy dostęp do sieci radiowej. Wysokiej klasy access pointy firmy CISCO wspomagane są przez wydajne anteny SPIRE firmy LXE. Pracownicy magazynowi wykorzystują terminale mobilne LXE MX7 oraz drukarki kodów kreskowych firmy TOSHIBA. Dział serwisowy firmy HIT-Kody Kreskowe objął swoją opieką każde z dostarczonych urządzeń, gwarantując ich wydajną pracę w trybie 24/7.

System WMS HIT-Magazyn umożliwia nam szybką i pełną identyfikację materiału co przekłada się na sprawniejszą obsługę zapytań i zamówień naszych klientów. Wykorzystanie przenośnych terminali minimalizuje możliwe pomyłki podczas wydawania towaru oraz umożliwia lepsze nadzorowanie procesu magazynowania. Dostarczony przez firmę HIT-Kody Kreskowe sprzęt do łączności bezprzewodowej zdał egzamin nawet podczas temperatur poniżej -20°C.
Zamknij Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Dowiedz się więcej.