Imię i Nazwisko:

Adres e-mail:

Telefon:

Jestem zainteresowany:Strona Główna / Aktualności / Wdrożenie systemu RedPrairie WMS w Grupie Raben
2011.11.23,

Wdrożenie systemu RedPrairie WMS w Grupie Raben

Grupa Raben, podjęła decyzję o wdrożeniu systemu RedPrairie WMS dla wspierania usług w obszarze logistyki i magazynowania.


RedPrairie WMS umożliwi Grupie Raben dalszy wzrost i pozwoli na obsługę klientów na jeszcze wyższym poziomie. HIT-Kody Kreskowe, wyłączny w Polsce partner RedPrairie Corp., będzie uczestniczył w procesie wdrożenia od samego początku oraz zapewni lokalne wsparcie dla systemu. Grupa Raben zdecydowała o wyborze systemu RedPrairie WMS po zaawansowanym procesie wyszukiwania najlepszego rozwiązania dla operatorów logistycznych.
Grupa Raben ma do swojej dyspozycji prawie 800 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, o różnych warunkach przechowywania, w tym: wydzielone strefy dla produktów żywnościowych i nieżywnościowych, strefy z kontrolowaną temperaturą (od +14°C do +18°C), strefy dla produktów świeżych (od +2°C do +6°C), wydzielone hale dla towarów niebezpiecznych (ADR). Magazyny są wyposażone w systemy wysokiego składowania, komputerową administrację lokacjami magazynowymi, nowoczesny transport wewnętrzny, całodobową ochronę i procedury monitorowania obiektów. W magazynach dokonywane są czynności rozładunku oraz przyjęcia towaru przy równoczesnej kontroli jego jakości i ilości. Proces ten ułatwia automatyzacja czynności magazynowych, polegająca między innymi na: skanowaniu w procesie przyjmowania towarów i sprawdzania wydań towaru, możliwości identyfikacji danych z etykiet według standardów systemu GS1. Usługi dodatkowe (VAS), świadczone w ramach kompleksowej gamy usług, obejmują: foliowanie i etykietowanie (w tym niestandardowe jednostki sprzedaży), przepakowywanie, przygotowywanie zestawów promocyjnych, co-packing, co-manufacturing, analizę łańcucha logistycznego, integrację IT, usługi celne i akcyzowe, zarządzanie zwrotami. Administracją towarów oraz przygotowywaniem przesyłek zajmują się dedykowane do obsługi poszczególnych Klientów zespoły wspomagane profesjonalnym system zarządzania zapasami magazynowymi.

"Potrzebujemy oprogramowania o szerokim zakresie funkcjonalnym, które w szybki i bezproblemowy sposób można dostosować do naszych potrzeb", powiedział Sławomir Pawlak, Dyrektor ds. Informatyki i Telekomunikacji w Grupie Raben. "RedPrairie WMS to system kompleksowy i elastyczny, który w wielu obszarach obsługi magazynowej wesprze nasze działania. Sama firma zapewnia zrównoważoną koncepcję rozwoju produktu w zakresie obsługi Klienta po wdrożeniu. Zdecydowaliśmy się na RedPrairie WMS ze względu na elastyczność rozwiązania, ceny, niski współczynnik TCO oraz lokalne wsparcie dla zadań logistycznych." Firma HIT- Kody Kreskowe, wyłączny partner RedPraire WMS na rynku lokalnym, będzie współuczestniczyła we wdrożeniu systemu i pomagała w jego utrzymaniu.

System RedPrairie będzie początkowo funkcjonował w magazynach zlokalizowanych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Kolejne wdrożenia obejmą lokalizacje w Niemczech na Ukrainie i Węgrzech. Grupa Raben będzie korzystać z różnych funkcji RedPrairie WMS, w tym z systemu głosowej kompletacji (voice picking) oraz złożonych algorytmów optymalizujących proces przyjęcia i składowania towaru. Wdrożenie systemu powinno zapewnić lepsze zarządzenie procesami logistycznymi Grupy, co pozwoli zwiększać wydajność i efektywność działania oraz zapewni zmniejszenie kosztów funkcjonowania.O Grupie Raben

Grupa Raben jest rodzinną firmą, a także operatorem logistycznym działającym na rynku europejskim, na którym jest obecna od 1931 roku. W ramach logistyki kontraktowej, transportu drogowego, morskiego i lotniczego oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne i zarządzanie globalnym łańcuchem dostaw. Grupa Raben posiada 800 000 m kwadratowych powierzchni magazynowej zlokalizowanej w 10 krajach Europy (w Holandii, Niemczech, Polsce, Estonii, Czechach, oraz na Węgrzech, Słowacji, Łotwie, Litwie, Ukrainie). Potencjał Grupy Raben stanowi: ponad 7 500 doświadczonych pracowników, 800 000 metrów kwadratowych zróżnicowanej powierzchni magazynowej, nowoczesna infrastruktura informatyczna, sieć stałych połączeń samochodowych w kraju i za granicą, niezawodne procedury, certyfikaty ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000 (HACCP). 1 września Grupa Raben sfinalizowała przejęcie spółek Wincanton zlokalizowanych w Czechach, Polsce, na Węgrzech i Słowacji.
Nowe produkty
Drukarki
Automatyka
Drukarki
Zamknij Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Dowiedz się więcej.